ERROR in retrive shorturl:Unable to connect to the remote server مدرسه حقاني - اخبار > اتصال به خدا اگر قطع شد، همه چیز تمام می‌شود
بانی مدرسه

نظم و استقامت

طرح سواء السبیل

طرح سواء السبیل

جایگاه طلبه

طالب علم دین از دیدگاه قرآن و روایات

روی بنر پذیرش کلیک کنید  چاپ        ارسال به دوست

استاد پناهنده در درس اخلاق مطرح کردند:

اتصال به خدا اگر قطع شد، همه چیز تمام می‌شود


          

  جلسه هشتم درس اخلاق مدرسه حقانی دوشنبه 20 آبان با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین استاد سیدعبدالله پناهنده و با حضور طلاب برگزار شد. گزیده‌ای از بیانات استاد اخلاق این جلسه تقدیم مخاطبان ارجمند می‌گردد.

- آسمانهای هفت گانه به ذکر خدا مشغولند. موجودات هم مشغول ذکر خدا هستند. اینها خواص اهل دل است. ما ذاکر خلق شده‌ایم. دقت کنید. روی این عبارات آیات و روایات کار فکری انجام دهید؛ خیلی چیزها گیرتان می‌آید. از آب چشمه به هر میزان بردارید کم نمی‌شود. ولی اگر برنداشتید خس و خاشاک میگیرد. من بیچاره هستم که خسته می‌شوم. اهلش که خسته نمیشوند. یکی از نکات بِکر همین است. حیات به اتصال است. يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًا كَثِيرًا.

هی به ما سفارش می‌کنن که اتصال قطع نشود. اتصال به خدا اگر قطع شد همه چیز تمام می‌شود. عبادالرحمن شدن یعنی متصل شدن. خداوند به خودش منصوبشان می‌کند.

- هفته وحدت است. انشاءالله که این وحدتِ واقعی تحقق پیدا بکند. ما یک سوال خیلی ساده از اهل سنت داریم؛ بعد از هزارو چهارصد سال چهلمین روز شهادت حضرت اباعبدالله ببینید چه خبره در کربلا؛ چه چیزی به اینها می‌دهند؛ اینها جایزه الهی است. ما کسانی را در بنی‌امیه داشتیم که ادعای خلافت داشتند حنبلی‌ها، شافعی‌ها، حنفی‌ها و مالکی‌ها، چرا برای هیچ کدوم اینها سر و دست نمی‌شکنن. معاویه می‌آمد به ابرها نگاه می‌کرد میگفت ای ابرها بروید ببارید و هر جا که ببارید ملک من است. هارون الرشید هم همینطور. می‌دانید اینها در آن زمان چه سرزمین‌هایی را فرمانروایی می‌کردند؟ چند قاره و کشور همشون یک کشور اسلامی بود، مال هارون الرشید بود. ولی چرا برای این سر و دست نمی‌شکنند؟! ولی آقایی که سه روز در آفتاب سوزان زیر سم ستوران بود اینطور براش سر و دست می‌شکنند. کسی که اینجور سنگدلی در مورد خودش و خانواده‌اش کردند در طول این 1400 سال چه برکاتی از اینها صادر شده است.

واقع مطلب این است که در طول تاریخ این همه برکات و کرامات از اهل بیت شما دیده‌اید. 27 رجب چه روزی است؟ عید بزرگ مبعث، اما وقتی رفتی نجف، شب عید مبعث چه غوغایی است در نجف. در نجف چه کار دارید؟! باید در مدینه باشید؛ هر کسی که در دنیا هر مریضی دارد به نجف آمده در شب عید مبعث در زیر سایه امیرالمؤمنین تا مشکلش حل بشود. اینها چه ربطی دارد به هم؟!

 اینها همیشه از وجود ملکوتی حضرات معصومین استفاده می‌کنند بعد از هزاران سال. اینها نشانه‌ی حق و حقیقت نیست؟! اگر این دیوارها برود کنار و واقعیت‌ها برملا بشود، البته خیلی از اینها قبول دارند ولی جرأت اظهار ندارند.

- در این بین این دشمنان هم چنگ و دندان برای این ملت مظلوم تیز کرده‌اند. ولی غافل از اینکه دست الهی بر سر این ملت بود. هر روز هم توطئه دارند و عزت ما بیشتر و ضعف و زبونی آنها بیشتر می‌شود. شما شخصیت‌هایی هستید که خاصیت پیغمبر صلی‌الله‌علیهوآله‌وسلم و دعای ایشان و اهل‌بیت علیهم‌السلام در شما هست و برای شما دعا می‌کنند. شما به جامعه پا می‌گذارید و جامعه را متحول میکنید. چقدر فضیلت شامل حال شما می‌شود. کسانی که در زمان پیغمبر شمشیر زدند به اندازه شما مقام ندارند چون شما ندیده وارد این دین شده‌اید و از آن دارید دفاع میکنید. ولی آنها در کنار پیامبر بودند که به این دین وارد شده‌اند.

- اینکه گفته‌اند از قم به تمام عالم دین صادر می‌شود حقیقت است. وَلَا تَهِنُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِين. از کمی لشگر نترسید. امام خمینی(ره) را ببینید یک نفر تنها چه کرد؛ این دشمنان نمیدانند چه کنند چون هر چه نقشه می‌کشند به در بسته می‌خورند. شما در این راه تنها نیستید.


٠٨:٥٢ - شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٤١٠٠٢٢    /    تعداد نمایش : ٦٧٦خروج
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت

پوستر شبهای قدر
 
 
گزارش پیاده روی

مطالعه موفق