سواء السبیل عنوان طرحی است با هدف به نظم در آوردن عبادت ، تحصیل ، خواب، خوراک ، کلام، معاشرت، اقتصاد، نرمش و ورزش، آراستگی و پوشش ، محیط و ... که برای طلاب مدرسه به همت مدیریت محترم و اساتید معظم مدرسه برنامه ریزی و اجرا گردید.

ابتدا عناوین و محتوای طرح مذکور طی نشستها و کارگروههایی با اساتید تدوین و سپس در مجمع عمومی اساتید مطرح گردید و پس از تایید نهایی با عنوان طرح سواء السبیل مزین گردید.  ادامه مطلب + تصاویر

 

 

      طرح سواء السبیل دارای ابعاد گوناگونی است که ویژه برنامه ی «حجره مطلوب» نیز یکی از آنان می باشد. که هم از حیث معرفی و هم به لحاظ اجرا به گونه ای متفاوت و خاص اجرا گردید. بدین صورت که برنامه طی مدت یک هفته و چندین جلسه با حضور طلاب مدرسه معرفی و شاخصه های یک حجره مطلوب و انتظارات از آن به طور جامع بیان گردید . و در پایان روز سه شنبه نهم دی ماه به نام «میزبانی ستاره ها» مزین گردید .

در روز مذکور طلاب مدرسه از میهمانان و بیش از چهل نفر از اساتید محترم دعوت بعمل آورده و از حضور گرم ایشان در حجرات با صمیمیت استقبال و پذیرایی نمودند. و اساتید از نزدیک راهنمایی های لازم را برای نیل به حجره مطلوب بیان نمودند. ادامه مطلب + تصاویر

 

 

در راستای اهداف طرح مذکور چند تن از طلاب مدرسه اقدام به تهیه نشریه ای فرهگی اخلاقی با موضوعات متنوع نموده اند که از طریق لینک های ذیل قابل دسترسی می باشد.

شماره 1

شماره 2

شماره 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


مدرسه علمیه حقانی

استفاده از مطالب این سایت بلامانع می باشد.