متولی و بانی مدرسه

نظم و استقامت

طرح سواء السبیل

طرح سواء السبیل

جایگاه طلبه

طالب علم دین از دیدگاه قرآن و روایات  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری آزمون جامع ادبیات

  
 
       هشتمین دوره آزمون جامع ادبیات با عنوان «الاختبار الأدبی الجامع» سه‌شنبه 4 اردبیهشت ماه، در مدرسه علمیه حقانی برگزار گردید.
مسئول واحد اختبار ادبی حوزه علمیه حقانی، حجت‌الاسلام مهدی عزیزیان با اعلام این خبر، به ویژگی‌های‌ شاخص این آزمون اشاره کردند: آزمون جامع اختبار با محوریت علوم ادبی (صرف، نحو، بلاغت و لغت) طراحی شده و حضور تمام طلاب در تمام پایه‌های تحصیلی به صورتی اختیاری امکان‌پذیر است؛ و به طور معمول در هرسال بین 50 تا 60 درصد طلاب، در آن شرکت ‌می‌کنند. در آزمون امسال 120 نفر از طلاب محترم ثبت‌نام کردند. همچنین تلاش شده است که سؤالات آزمون کاربردی و بر محور کتاب و سنت باشد. در فرآیند برگزاری این آزمون، به‌ویژه در طراحی سؤالات، بیش از 11 استاد حضور دارند.
    استاد عزیزیان همچنین در خصوص ویژگی جدید در آزمون امسال فرمودند: ویژگی آزمون این دوره، اضافه شدن سؤالات تشریحی و برگزاری آن به صورت دو مرحله‌ای بود. مرحله اول کاملا تستی و مانند سالهای قبل برگزار شد. در مرحله دوم تلفیقی از سؤالات تستی و تشریحی بود. ویژگی مرحله دوم در پایه 1 تا 3 تجمیع شدن صرف و لغت و ارائه لغتنامه به طلاب و در پایه 4 تا 6 تنظیم سؤالات ادبی با رویکرد فقهی بوده است. همچنین ‌جهت تمرکز فکری طلاب شرکت‌کننده در آزمون، تمام کلاس‌های مدرسه در نوبت صبح تعطیل اعلام شد.
    خاطرنشان می‌شود نتایج این آزمون بدلیل وجود سؤالات تشریحی و نیاز به تصحیح دقیق، کمی با تأخیر و نهایتا تا پایان اردبیهشت اعلام خواهد شد. همچنین به برگزیدگان منتخب در پایه‌ها 1 تا 6 جوائزی اهداء می‌گردد.

اختبار ادبی مدرسه علمیه حقانی
١٢:٥٠ - پنج شنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٣٩٩٥٦٤    /    تعداد نمایش : ٧٠٩خروج
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
 
یادواره شهدا - 97

 
گزارش پیاده روی

مطالعه موفق