متولی و بانی مدرسه

نظم و استقامت

طرح سواء السبیل

طرح سواء السبیل

جایگاه طلبه

طالب علم دین از دیدگاه قرآن و روایات  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام بهاری قراملکی مدیر مدرسه علمیه حقانی
حجت الاسلام بهاری قراملکی در مراسم آغاز سال تحصیلی:

تربیت طلبه مهذب و انقلابی هدف اصلی مدرسه علمیه حقانی است

 

حجت الاسلام حسن بهاری قراملکی، در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 9۸-9۷ مدرسه علمیه حقانی قم، ضمن تبریک دهه ولایت و امامت، با اشاره به اهمیت مسایل آموزشی در مدارس علمیه اظهار داشت: طلاب باید با مسایل آموزشی آشنا باشند و همچنین از تغییرات آیین نامه‌های آموزشی در سال جدید مطلع شوند.

مدیر مدرسه علمیه حقانی، ضمن تشکر از کادر اجرایی این مدرسه علمیه خاطرنشان ساخت: برنامه‌های این مدرسه طوری طراحی شده تا بتوانیم طلبه کارآمد تربیت کنیم.

وی در ادامه افزود: برای تربیت طلبه کارآمد ما سه محور علم، اخلاق و انقلابی بودن را راس امور خود قرار داده‌ایم.

وی با اشاره به اهمیت نظم در مدارس علمیه گفت: از همه طلاب درخواست دارم که مساله نظم در مدرسه هم در مسایل عمومی و هم در مسایل آموزشی را جدی بگیرند.

در ادامه حجت الاسلام حسن ابراهیم زاده معاون مدرسه علمیه حقانی با اشاره به زود شروع شدن دروس در این مدرسه مطرح کرد: علت اصلی زود شروع شدن دروس در این مدرسه این بود که کلاس‌های درسی در اول سال تحصیلی منظم شروع شود.

وی در ادامه افزود: مسئولیت هر یک از پایه‌های تحصیلی با یکی از اساتید مدرسه است و همه پایه تحصیلی در امر تحصیل و نظم با هم در طول سال تحصیلی رقابت خواهند داشت.

معاون مدرسه علمیه حقانی گفت: طلاب باید نسبت به انتخاب واحد و تعیین کلاس ها جدیت داشته باشند و تا یک هفته مهلت دارند تا موضوع پژوهشی خود را ارائه دهند، در غیر این صورت برای انتخاب واحد انجام نمی‌شود.

وی در پایان گفت: برنامه مباحثه همچون کلاس درس برای ما حائز اهمیت است و حضور و غیاب مباحثه همچون حضور و غیاب کلاس‌های درسی انجام می شود.

گفتنی است: در پایان مراسم، طلاب مدرسه علمیه حقانی برای تجدید میثاق خود با امام زمان(عج) به صورت دسته جمعی دعای عهد را قرائت کردند.

 


١٦:٥٨ - چهارشنبه ٧ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٤٠٢٣٣٠    /    تعداد نمایش : ٢٦٦خروج
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
 
یادواره شهدا - 97

 
گزارش پیاده روی

مطالعه موفق